Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » – Νέα Απονομή Ευρωπαϊκής Ετικέτας Ποιότητας eTwinning στο Γυμνάσιο Μυγδονίας

– Νέα Απονομή Ευρωπαϊκής Ετικέτας Ποιότητας eTwinning στο Γυμνάσιο Μυγδονίας

Μετά τις εθνικές ετικέτες ποιότητας για τα έργα του σχολικού έτους 2022-23 ανακοινώθηκαν και οι Ευρωπαϊκές! Με χαρά ανακοινώνουμε ότι για το περσινό έργο του σχολείου μας “Gemeinsam gegen Gewalt” η υπεύθυνη καθηγήτρια και Πρέσβειρα eTwinning, κα Σοφία Λυκοδήμου, τιμήθηκε με την απονομή της Ευρωπαϊκής Ετικέτας Ποιότητας.

Μαζί της φυσικά βραβεύονται και οι 20 μαθητές/τριες από τα τμήματα της Β’ και Γ’ τάξης που συμμετείχαν με χαρά και διάθεση για δημιουργία! Πρόκειται για ένα eTwinning έργο που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της διδασκαλίας του γνωστικού αντικειμένου των Γερμανικών σε συνεργασία με σχολεία από τη Γερμανία, τη Σλοβενία, την Ιταλία, την Ισπανία, τη Δανία, την Τουρκία και την Πολωνία. Περισσότερες πληροφορίες για τις δράσεις του έργου . . .

Η διάκριση αυτή δείχνει πως η εργασία των μαθητών του σχολείου μας έχει αναγνωριστεί στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στην κα.Λυκοδήμου που μετείχαν στην υλοποίηση του βραβευμένου αυτού έργου!

Περισσότερες πληροφορίες για τις Ετικέτες Ποιότητας του Γυμνασίου Μυγδονίας . . .

Μάι 2024