Αρχική » 2017 » Δεκέμβριος

Αρχείο μηνός Δεκέμβριος 2017

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή στο σχολείο μας

Το Γυμνάσιό μας με τη συνεργασία μαθητών και καθηγητών διοργάνωσε την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο σχολείο μας.

Ο Διευθυντής και ο Συλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Μυγδονίας Ευχόμαστε  σε όλους τους Καθηγητές και μαθητές μας Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!

Επιστροφή στο σχολείο ξανά τη Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018!

Καλές Γιορτές!!!

Ιδιωτικό Συμφωνητικό εκδρομής στη Γαλλία-Γερμανία

Ιδιωτικό Συμφωνητικό για εκδρομή σε Γαλλία-Γερμανία

Πρόγραμμα Ενισχυτικής διδασκαλίας

Εκδρομή του Γυμνασίου μας στο εμπορικό κέντρο Cosmos

Φωτογραφίες από την εκδρομή μας

Πρακτικό επιλογής ταξιδιωτικού πρακτορείου για εκδρομή σε Γαλλία-Γερμανία

Πρακτικό επιλογής ταξιδιωτικού πρακτορείου για εκδρομή στη Γαλλία-Γερμανία

Περί σχολικού και διδακτικού έτους και της αξιολόγησης των μαθητών του Γυμνασίου

ΑΠΟΥΣΙΕΣ

ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

4ο Συνέδριο eTwinning “Αξιοποίηση των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας”

Ήταν τιμή και ιδιαίτερη χαρά για τη σχολική μας κοινότητα η συμμετοχή της συντονίστριας του ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS KA1, κ.Δαγγλή Μαρίας, στο 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο Συνεργατικών Σχολικών Προγραμμάτων στην Πάτρα (24/11/17 – 25/11/17).

Η εισήγηση που παρουσιάστηκε είχε τον τίτλο «CLIL-Τ.Π.Ε. : Από τη θεωρία στην πράξη! Μαθαίνω, παρατηρώ, εφαρμόζω για μια δυναμική διδασκαλία με επίκεντρο το μαθητή.» Ήταν μια συνολική παρουσίαση του Σχεδίου που εφαρμόζει το σχολείο μας στα πλαίσια της Δράσης ΚΑ1 των ευρωπαϊκών προγραμμάτων Erasmus plus και έτυχε θετικής κριτικής και σχολίων. Η διάχυση των παραγομένων του προγράμματος μέχρι στιγμής κινείται ιδιαιτέρως δυναμικά!
Καλή μας συνέχεια!

Ανακοίνωση Συνεδρίου