Αρχική » 2020 » Ιανουάριος

Αρχείο μηνός Ιανουάριος 2020

Εκδηλώσεις για τη Γιορτή των Τριών Ιεραρχών και κοπή Βασιλόπιτας

Σήμερα Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 το Γυμνάσιο Μυγδονίας τίμησε τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών με εκδηλώσεις.

Νωρίς το πρωί σύσσωμο το σχολείο παρακολούθησε τη θεία λειτουργία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Δρυμού.

Ακολούθησε αρτοκλασία στο χώρο του σχολείου.

Τέλος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου πρόσφερε βασιλόπιτες για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου μας και έδωσαν τις θερμές ευχές τους για μια πολύ καλή νέα χρονιά.

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την πολύτιμη βοήθειά του και ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά στους μαθητές μας και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας.

ERASMUS PLUS KA1 ΑΝΤΙΚΤΥΠΟΣ και ΔΙΑΧΥΣΗ με την έναρξη της καινούριας χρονιάς!

Δυναμικό το ξεκίνημα της καινούριας χρονιάς για το Erasmus προφίλ του σχολείου μας:
  • Θεσσαλονίκη, Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας- κύκλος μεταπτυχιακών σπουδών (11/01/2020)
Εισήγηση της contact person Μ.Δαγγλή για τα προγράμματα Erasmus KA1 και διάχυση του έργου μας “The temptation of presentation and storytelling” μετά από πρόσκληση της καθηγήτριας Ο.Γκούνα
  • Αθήνα, ΙΚΥ (20/01/2020)
Συμμετοχή στην “Ομάδα Εστίασης Αντίκτυπου των προγραμμάτων Εrasmus KA1”
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης η συμμετοχή του σχολείου μας απέσπασε ιδιαίτερα θετικά σχόλια για το έργο που πραγματοποιείται στη σχολική μας μονάδα στο πλαίσιο των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων και έγινε διάχυση του Erasmus KA1 που υλοποιήσαμε, καθώς και των Etwinning που ακολούθησαν. Εντύπωση προκάλεσε η Ημερίδα μας “ΕΡΩ ERASMUS” και μάλιστα το logo μας! Δεν έχουμε παρά να ευχηθούμε να συνεχίσουμε πάντα με δύναμη και ενθουσιασμό! Καλή μας Erasmus και Etwinning πορεία, λοιπόν!

Οδηγίες για την αντιμετώπιση της γρίπης και ενημέρωση για τις απουσίες

Διαβάστε παρακάτω τις οδηγίες από το ΥΠΑΙΘ

Οδηγίες για τη γρίπη

Ενημέρωση για τις απουσίες

Διδακτική Επίσκεψη στο Ολυμπιακό Μουσείο

Τη Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020 η Α τάξη του Γυμνασίου μας στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας επισκέφθηκε το Ολυμπιακό Μουσείο Αθλητισμού στη Θεσσαλονίκη.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος και κατάθεσης οικονομικής προσφοράς για πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στο Ολυμπιακό Μουσείο Θεσσαλονίκης

ΟΛΥΜΙΑΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Πρόσκληση ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη

Ιανουάριος 2020