Αρχική » ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ » Σχολικές Γιορτές » – Γιορτή Χριστουγέννων στο Γυμνάσιο Μυγδονίας

– Γιορτή Χριστουγέννων στο Γυμνάσιο Μυγδονίας

Η τελευταία εργάσιμη ημέρα του 2023 στο Γυμνάσιο Μυγδονίας αφιερώθηκε σε εκδηλώσεις και ευχές για τις άγιες ημέρες που έρχονται.

Μετά τον εκκλησιασμό και την παράδοση στο Ναό των τροφίμων που συγκεντρώθηκαν από μαθητές και εκπαιδευτικούς, παρακολουθήσαμε μια ιδιαίτερα όμορφη και γλυκιά χριστουγεννιάτικη γιορτή στον εσωτερικό χώρο συγκέντρωσης του σχολείου. Μαθητές και μαθήτριες από τη Β και Γ τάξη καθώς και η χορωδία μας, υπό τις οδηγίες των κυριών Καλλιόπης Ράγιου και Νίκης Μακρή, μας βοήθησαν να σκεφτούμε τι συμβαίνει στον κόσμο γύρω μας και πώς διάφοροι τύποι συνανθρώπων μας βιώνουν τις γιορτινές αυτές ημέρες.

Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τα κεράσματα που μας πρόσφερε και για τη συνεχή βοήθεια και στήριξη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, ο Διευθυντής, η Υποδιευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Μυγδονίας εύχονται Καλά και Ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλους, με υγεία και αγάπη!