Αρχική » ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ » Students Agents of Change » – Το βίντεο της συμμετοχής μας στο Διαγωνισμό «Αλήθεια ή ψέμα; Πιστεύεις ό,τι βλέπεις στο Διαδίκτυο;»

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2023 μαθητές/τριες της ομάδας Erasmus/eTwinning από τα 4 τμήματα της Γ’ Γυμνασίου του σχολείου μας συμμετέχουν στον Διαγωνισμό «Αλήθεια ή ψέμα; Πιστεύεις ό,τι βλέπεις στο Διαδίκτυο;» σχετικά με την παραπληροφόρηση, τις ψευδείς ειδήσεις και τον αντίκτυπο που έχουν στη ζωή μας.

Τα παιδιά, με σπουδαία έμπνευση και χαρούμενη διάθεση, ετοίμασαν το σενάριο, βιντεοσκόπησαν και επεξεργάστηκαν το βίντεο της συμμετοχής μας. Επιπλέον, σχεδίασαν δυο αφίσες, που ενσωματώθηκαν στο βίντεο.

Θαυμάστε την αξιόλογη αυτή δημιουργία!!!

Το Βίντεο της συμμετοχής μας:  Πόσο εύκολα εξαπατούνται οι νέοι στο διαδίκτυο;

Λίγες ημέρες μετά την υποβολή του έργου μας, τα παιδιά και το σχολείο παρέλαβαν Επαίνους για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό.

Πληροφορίες για το διαγωνισμό . . . «Αλήθεια ή ψέμα; Πιστεύεις ό,τι βλέπεις στο Διαδίκτυο;»