Αρχική » ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ » Προκηρύξεις » Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεσης οικονομικής προσφοράς για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στο Γαλλικό Ινστιτούτο LYCEE-Τελλόγλειο Ίδρυμα.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                  Δρυμός,  20/11/2018

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,

ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ  ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦ. Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ                          Αριθ. Πρωτοκόλλου: 669

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚ/ΣΗΣ ΔΥΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ                                          ΠΡΟΣ: Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

(ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ)

Πληροφορίες: κ. Κανδηλάπτης Αθανάσιος

Δ/νση: Ανδ. Παπανδρέου 40– Τ.Κ. 57200

Τηλ:2394031302            Fax:2394032802

e-mail: mail@gym-drimou.thess.sch.gr

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος και κατάθεσης οικονομικής προσφοράς για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης στο Γαλλικό Ινστιτούτο LYCEE-Τελλόγλειο Ίδρυμα.»

Ο  Διευθυντής του Γυμνασίου Μυγδονίας ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος με κατάθεση κλειστών προσφορών από τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση επίσκεψης, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-02-2017,(ΦΕΚ 681/τ. Β΄ /06-03-2017, άρθρο 4) και σύμφωνα με τα ακόλουθα:

Προορισμός: LYCEEΓαλλικό Ινστιτούτο ΘεσσαλονίκηςΤελλόγλειο ίδρυμα.

Ημερομηνία: Πέμπτη  29 Νοεμβρίου 2018
Ώρα αναχώρησης: 08:30 π.μ.
Ώρα επιστροφής:   13:30 μ.μ.
Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών (εκτιμώμενος): 30
Αριθμός συνοδών καθηγητών/-τριών: 3
Μεταφορικό μέσο: Ένα (1) τουριστικό λεωφορείο (πούλμαν) σύγχρονων προδιαγραφών, που πληροί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών (βάσει της κείμενης σχετικής νομοθεσίας), 50 θέσεων, κλιματιζόμενο (αποκλείονται τα διώροφα), με έμπειρο οδηγό.
Ασφάλεια: για τους μαθητές και τους συνοδούς καθηγητές: α) Υποχρεωτική «Ασφάλιση Αστικής Ευθύνης Διοργανωτή», σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και β) πρόσθετη ασφάλιση κάλυψης όλων των εξόδων μεταφοράς και πλήρους ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Κόστος: Να αναγράφεται το συνολικό κόστος της μεταφοράς αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή περιλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
Επιπλέον επισημαίνονται τα εξής:

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθενται απαραίτητα από το ταξιδιωτικό γραφείο, σε πρωτότυπη μορφή:

α) ασφαλιστική και φορολογική ενημερότητα.

β) υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει «ειδικό σήμα λειτουργίας» το οποίο βρίσκεται σε ισχύ καθώς και επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του σήματος και

γ) η συνημμένη «Βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών».

δ) υπεύθυνη δήλωση ότι το τουριστικό γραφείο αποδέχεται ποινική ρήτρα σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από πλευράς του (εγγυητική επιστολή με ποσόν το οποίο θα καθορίσει το Σχολείο).

ε) υπεύθυνη δήλωση ότι το τουριστικό γραφείο αποδέχεται αλλαγή, κατόπιν συμφωνίας, της προβλεπόμενης ημερομηνίας πραγματοποίησης της μεταφοράς.

Όλες οι προσφορές θα ανοιχτούν και θα αξιολογηθούν από την αρμόδια επιτροπή του σχολείου, όπως προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις. Το ταξιδιωτικό γραφείο που θα επιλεγεί για τη διοργάνωση της μεταφοράς, θα ειδοποιηθεί άμεσα μετά τη σύνταξη του σχετικού πρακτικού. Υποβολή ένστασης, από τους έχοντες έννομο συμφέρον, μπορεί να γίνει εντός δύο (2) ημερών από τη σύνταξη του πρακτικού επιλογής.

Τρόπος πληρωμής: Το συνολικό ποσό θα καταβληθεί αμέσως μετά την επιστροφή και σε συνάρτηση με την καλή εκτέλεση της μεταφοράς.

Τα τουριστικά γραφεία που ενδιαφέρονται για την εκτέλεση αυτής της μεταφοράς παρακαλούνται να καταθέσουν κλειστές οικονομικές προσφορές στο γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου, καθημερινά από 8:30 π.μ. ως 13:30 μ.μ., με καταληκτική ημερομηνία, την Τρίτη 27 /11/ 2018

και ώρα 12.00 μ.μ.

Ο