Αρχική » ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ » Επισκέψεις » Διδακτική επίσκεψη στο Εθνικό Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Διδακτική επίσκεψη στο Εθνικό Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Την Τρίτη 27 Νοεμβρίου 2018 μαθητές της Α τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν το εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης. Τους μαθητές συνόδευσαν ο διευθυντής του σχολείου κ.Κανδηλάπτης Αθανάσιος, οι καθηγητές φυσικής αγωγής κ.Μυγανάλευρος Τίμος,κ.Κοπρουτσίδης Άνθιμος και η καθηγήτρια κα Μπίνα Λαμπρινή.

Η παραπάνω επίσκεψη πραγματοποιήθηκε ύστερα από πρόσκληση του προέδρου των ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης και με τη συνεργασία του καθηγητή ΤΕΦΑΑ Αλεξίου Σεραφείμ, ο οποίος συντόνισε την όλη δραστηριότητα και με την ευγενή συνδρομή – προσφορά υλικών από τον υπεύθυνο manager του ΑΣ Κολύμβησης «Οδυσσέας» κ. Στεφάνου Σαράντη.

Οι μαθητές πρώτα ξεναγήθηκαν στους χώρους του κολυμβητηρίου και ύστερα συμμετείχαν σε δραστηριότητες – δεξιότητες εκμάθησης κολύμβησης και εκκίνησης από βατήρα. Στην όλη προσπάθεια βοήθησαν και οι μαθητές του σχολείου Στεφάνου Δημήτρης και Παξιμαδά Σωτηρία, που είναι Αθλητές  Κολύμβησης με πολλές διακρίσεις και μετάλλια στο χώρο του υγρού στίβου.